niedziela, 11 sierpnia 2013

on
Każdy emeryt i emeryka jest osóbką z długoletnim doświadczeniem życiowym i każdy/a dobrze wie, gdzie stoją konfitury. Stowarzyszenia służą głównie do zbierania darowizn. Jeszcze lepsze skarbonki stanowią wszelakie fundacje.

Tu mamy przykładzik tragikomicznego przewodu sądowego o rejestrację pewnego stowarzyszenia:


Nieliczne stowarzyszenia uchylają nawet czasami rąbka tajemnicy o swoich finansach.

Popieram w całej rozciągłości stworzenie Stowarzyszenia Zyzki i zgłaszam Штирлицa na funkcję skarbnika. Informacje o nowych wpłatach Штирлиц będzie podawał co około 7 dni.

Dodatkową zachętą jest możliwość odliczenia darowizny od dochodu. Firma-darczyńca (osoba prawna) może odliczyć do 10% dochodu, podlegającego opodatkowaniu, od darowizny przekazanej na cele pożytku publicznego oraz cele kultu religijnego (czyli te opisane we wspomnianej wyżej ustawie). Osoby prywatne mogą odliczyć do 6% dochodu.
via Darowizny.
Do momentu rejestracji Stowarzyszenia Zyzka jest zmuszona do płacenia 12% podatku albo zgłaszania darowizn w ciągu 1 miesiąca.
Na razie mamy 2½ miliona członków - niech tylko każdy da złotówkę i już starczy na używanego Maybacha. Będzie to oczywiście autko służbowe, z którego z łatwością można się wyłgać, jak Sakiewicz. Przecież rowerem do siedziby stowarzyszenia w Warszawce nie będziemy dojeżdżać.
Też tak myślę - stowarzyszenie z władzami w Warszawie. Już pisałam na blogu, że jako stowarzyszenie moglibyśmy korzystać z 1% od podatku - chętnych do płacenia byłoby sporo ( na pewno nasi najbliżsi by tak zrobili). Ale była już odpowiedź na forum, że taka możliwość jest dopiero po 3 latach działalności.I w takiej sytuacji trzeba było "przykleić" się do już działającego jakiegoś stowarzyszenia. Ale wspomniany związek emerytów chyba nie dba o nas, więc . A z drugiej strony też już ktoś pisał - p. Krzysztof na posła. I jestem za tym całym sercem , choć jako nie warszawianka głosu nie mogłabym oddać. I to dopiero byłoby super- jest ktoś z nas, kto bezpośrednio może mieć wpływ na to co uchwala Sejm. H2
via Może jednak stowarzyszenie? | Zawieszenie emerytury.

Komentarze (2)

Wczytywanie... Logowanie...
  • Zalogowany jako
Stowarzyszenie zwykłe



Ponieważ apel o aktywny udział w organizowaniu stowarzyszenia REJESTROWANEGO nie spotkał się z dużym odzewem, może warto jednak zastanowić się nad zrobieniem na początek mniejszego kroku i jak najszybciej, przynajmniej przejściowo założyć tzw. STOWARZYSZENIE ZWYKŁE, o ograniczonych kompetencjach, ale za to bardzo łatwe do założenia. Można je potem przekształcić w stowarzyszenie zarejestrowane o pełnych kompetencjach. Na stronach NGO zostały szczegółowo opisane zasady funkcjonowania stowarzyszenia zwykłego:
http://www.ngo.pl/x/823783

Jedną z zalet założenia stowarzyszenia zwykłego (poprzez wpisanie go do ewidencji w starostwie/urzędzie miasta w ciągu miesiąca od złożenia dokumentów) jest możliwość OKREŚLENIA I POBIERANIA SKŁADEK. Pomogłoby to rozwiązać kwestię kosztów prowadzenia blogu, która jest przedmiotem takiej emocjonalnej dyskusji.

Pozdrawiam, kibic

via http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2013/04/...


Stowarzyszenia zwykłe nie mogą:


powoływać swoich oddziałów terenowych,

łączyć się w związki stowarzyszeń,

zrzeszać osób prawnych (np. innych stowarzyszeń, firm itp.),

prowadzić działalności gospodarczej,

przyjmować darowizn, spadków, zapisów, otrzymywać dotacji, korzystać z ofiarności publicznej.
1 odpowiedź · aktywny 598 tygodni temu
pan Krzysio od samego początku wiedział, że konfitury stoją tylko w ogólnokRajowym stowarzyszeniu http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2011/12/...

Wyślij nowy komentarz

Comments by