i Lista e-mailowa P24 zarazem

Wcale nie twierdzę, iż jest to panaceum na zależne forum 24-ech publicystów, ale zawszeć jest to jakaś alternatywa, przeciwwaga, surogat und erzatz i potencjalna konkurencja dla Filtrów Igora 24

Gdyby postawić z tuzin takich forów, to i Igor musiałby zacząć drapać się po głowie.



Każden posiadacz Gmaila może sobie postawić własne forum.



Grupy dyskusyjne
Zapisz się do POLONIA BEZ CENZURY
E-mail:
Odwiedź tę grupę
e-mail na priva



Podobne:


Homo Politicus

grupa dyskusyjna Koła Nauk Politycznych "Homo Politicus" przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie
Liczba tematów: 750

piwnica pod Jankesami

Duża Wspólna Inicjatywa
Liczba tematów: 519 ostatni post: 15:54 (50 min temu)

Projekt: Polska Koło Łódzkie

Lista dyskusyjna łódzkiego koła Stowarzyszenia Projekt: Polska.
Liczba tematów: 1841

PO

PO - partia
Liczba tematów: 0

Wklej forum do swojego blogspota



Adres wklejalnego forum: https://groups.google.com/forum/?hl=pl&fromgroups#!forum/polonia2009

Komentarze (4)

Wczytywanie... Logowanie...
  • Zalogowany jako
Czy na forum można jakoś otagować poszczególne komentarze.

Ależ oczywiście:


> W związku z tym, że urodził się przed rokiem 1949, miałby prawo do
> emerytury według starych zasad. Musiałby jednak odpracować w Polsce
> dodatkowe 2 lata. To trochę trudno, gdy się ma rodzinę i jest się w
> wieku emerytalnym. Kuriozum: Jego małżonka, urodzona po 1949
> przepracowała w Polsce wszystkiego 11 lat i posiada prawo do polskiej
> emerytury.
Druga piwnica pod Jankesami: Forum.
3 odpowiedzi · aktywny 596 tygodni temu
Pisałem już, że komentarze do wpisów statycznych nie mają własnych odsyłaczy i giną w bałaganie kurnika Zyzki. W tłumie 200 komentarzy ciężko będzie znaleźć komentarz Elżbiety. Komentowanie pod stronami statycznymi - zwanymi nie wiadomo dlaczego "zakładkami" - mija się z celem. Adminka Zyzka już dawno przekroczyła limit 20 "zakładek". http://poprawczak.blogspot.com/2013/09/limit-200-...



Elżbieta z Łodzi http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/p/blog-p... 21 września 2013 10:50

Napisałam i wysłałam pismo o poniższej treści do OPZZ: taranowska@opzz.org.pl; miszczuk@opzz.org.pl; anna.bankowska@sejm.pl oraz ZZ"Solidarność: e.zydorek@solidarnosc.org.pl

Tekst jest dość długi:

W związku z wniesieniem przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Związek Zawodowy „Solidarność” do Trybunału Konstytucyjnego wniosków o zbadanie zgodności całej treści art. 1 ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 637), pragnę zwrócić uwagę, że wnioski owe kwestionują, precyzyjnie wymieniając: art.24 ust. 1, 1a,1b, art. 26 b, art. 27 lub 183, ale nie uwzględniają art. 25 ust. 1b, kluczowego dla sprawy kobiet z rocznika 1953, które jako ostatni rocznik zostały w 2008 roku uprawnione do nabycia prawa do wcześniejszej emerytury. Problem wynikający z art. 25 ust. 1b może być niezauważony zarówno ze względu na nieczytelne skutki, które ze sobą niesie, jak też z uwagi na niezrozumiała, zagmatwaną konstrukcję zawierającą liczne odesłania, które utrudniają lub uniemożliwiają odbiór i interpretację przepisów, co narusza reguły przyzwoitej legislacji.

Ponieważ należę do ostatniego rocznika kobiet (rocznik 1953), które skorzystały z możliwości uzyskania „wcześniejszej” emerytury po spełnieniu warunku ukończenia wieku 55 lat, wypracowaniu 30 lat stażu pracy i co najważniejsze, braku przynależności do OFE problem art. 25 ust. 1 b dotyka mnie jak i wszystkie moje rówieśniczki w sposób szczególny.

W czasie, gdy w 2008 roku podejmowałam decyzję o ustalenie prawa do wcześniejszej emerytury, kierowałam się przede wszystkim chęcią pozostania w starym systemie emerytalnym, dlatego też nie zadeklarowałam przystąpienia do OFE. Po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego 60 lat chciałam przejść z „wcześniejszej” emerytury na emeryturą powszechną, wyliczaną według starego systemu. Dlatego uważam, że stary system wyliczenia emerytury powszechnej powinien mieć zastosowanie do kobiet z całego rocznika 1953 r., tj. do dnia 31.12.2013 roku, gdyż w 2008 roku nie było przepisów, ani informacji w ZUS-ie, że osoby, które zdecydują się na „wcześniejszą” emeryturę zostaną objęte nowym systemem naliczania emerytury powszechnej.

W latach 2008-2010 zapewniano, że dłuższe pozostawanie w zatrudnieniu ma mieć korzystny wpływ na wysokość przyszłej emerytury. Informowano też, że nowy system dotyczyć będzie osoby, które podlegają ubezpieczeniu w OFE. Zachętą dla dłuższej pracy był program 50 zachęcający wcześniejszych emerytów do dłuższego odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne ZUS oraz uchylenie przez ustawodawcę art. 103 ust. 2a.

Ustawa z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 637) wprowadziła ograniczenie czasowe możliwości obliczania emerytury powszechnej na starych zasadach do 31 grudnia 2012 roku, odbierając kobietom, emerytkom z rocznika 1953, będącym na wcześniejszej emeryturze możliwość przeliczenia wcześniejszej emerytury na emeryturę powszechną, po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego.

Wyślij nowy komentarz

Comments by