Podobnie na WordPressie jednym kliknięciem można sobie wyłapać "klaster" wpisów otagowanych salon 24 różnego autorstwa, czyli można zapoznać się z opiniami z przeciwnych końców spektrum.
Natomiast na blogspocie jedynym sposobem na "klasterowanie" pokrewieństw jest na razie klasterowanie profilów użytkowników. Ziomale nie wpadły jeszcze na ten sposób i ichnie profile nadają się natenczas do kabaretu TEY:
Z całą pewnością profile z "niepowtarzalnymi" zainteresowaniami niczego nie klasterują - ani wpisów, ani zaprzyjaźnionych profilów, ani tagów. A trzymamy przecież w rozumku, iż profile są jedynym sposobem na blogspocie na jakąkolwiek "małą integrację".
Przekonała się o tym genialna Brytyjka, która od paru latek klasyfikuje najlepsze blogspoty.
If you would like to take a look at the spreadsheets for a more detailed analysis of the rankings used for the Blogspot Top 100, feel free to check out the links below:
Na WordPressie zaś najpopularniejsze wpisy i blogi wyłapuje automat. Automatycznie - oczywiście - i bez nakładu benedyktyńskiej pracy.
Wniosek dla kRajowych blogspotowców i blogspociarek jest oczywisty - trzeba poprawić i uzupełnić swoje profile na blogspocie, coby dołączyć się do jakiegoś "klastera". Na dobry początek proponuję neutralne zainteresowanie ćwierkają wróbelki. Zwracam uwagę Szanownych Państwa na rolę przecinków w zainteresowaniach.
Drugi, acz mniej oczywisty wniosek, mógłby prowadzić do wypróbowania swych sił na WordPressie, ale to już inna bajka.
Moje subiektywne porównanie Blogspota z WordPressem
Przejście z Blogspotu na WordPress uważane jest powszechnie za polepszenie statusu i awans blogerski
Blogger Główne zalety | WordPress Główne zalety |
---|---|
|
|